Raczkujące w gamedevie, wywodzące się z maleńkiego, maltańskiego państwa studio PolyCrunch Games planuje zabrać nas w dwuosobowa podróż na wakacje.

Nie będą to jednak wakacje na Malcie, a raczej wyprawa, w której coś poszło nie tak, ale nawet nieudane wakacje mogą okazać się zabawne – wychodząc z tego założenia, już możemy powędrować po demo Falling Out na Steamie.

Falling Out docelowo pojawi się na PC i konsolach w 2022 r. Model rozgrywki przypomina klasyka lat 80. – platformówkę kooperacyjną The Goonies. W grze studia PolyCrunch Games pokierujemy losami pary przypadkowych poszukiwaczy przygód – to Giorgio i Felicie, którzy odkrywają skarby w podziemnych, starożytnych królestwach, potykając się z przygodnymi stworzeniami i unikając pułapek. Słowem – wakacje z piekła rodem, które wymusiły porzucenie przygotowanego wcześniej planu podróży. Pozostaje więc odkrywanie tajemnic proceduralnie generowanych świątyń, a wszystko to ma nam zaoferować idealną równowagę pomiędzy ryzykiem a nagrodą.

Rozgrywkę możemy prowadzić samodzielnie, przełączając się pomiędzy postaciami i wykorzystując ich unikalne atrybuty lub przystąpić do zwiedzania podziemnych korytarzy w kooperacji. Podstawowy cel to przetrwać i odnaleźć drogę do wyjścia, niekiedy uciekając przed wodą zalewającą świątynie.