Futurystyczna historia rycerska zaprowadzi nas w głąb niebezpiecznej organizacji The Purge. Będąc elitarnym potomkiem wielkiego Lancelota, musimy powstrzymać groźny gang przed ujawnieniem faktów o tym, co kryje się głęboko pod miastem.

Na intensywnych, platformowych poziomach pełnych akcji walczymy na miecze z zastępami nieprzyjaciela, chroniąc prawdę, której przysięgliśmy strzec. Walka nie oznacza od razu zabijania przeciwników – jako Rycerz Okrągłego Stołu powinno być to ostatecznością. Staramy się parować ich ataki i rozbrajać kombinacje ciosów, a w razie konieczności zadać śmiertelne dźgnięcie w dynamicznych starciach, które ukarzą nas za każdy najmniejszy błąd i hojnie nagrodzą za każde zwycięstwo. Okażemy łaskę i honor lub bezlitośnie wymordujemy wszystkich po kolei – wybór należy wyłącznie od graczy. Poznamy 6 unikalnych i zróżnicowanych leveli, w których natrafimy na stojących nam na drodze kolosalnych, wymagającyh bossów oraz tabuny ich popleczników. Ponadto rzucimy wyzwanie wszystkim przywódcom w trybie Boss Rush Mode w bitwach jeden po drugim.

Premiera Fallen Knight została zaplanowana na 23 czerwca 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.