Aktualizacja: Wieści zamieszczone poniżej okazały się fałszywe, a konto na Twitterze, z którego pochodziły własnie zostało zamknięte.Miło było jednak przez chwilę łudzić się, że jest szansa na powrót na rynek marki kluczowej dla rozwoju rynku gier PC.

Według informacji zamieszczonych na zamkniętym juz koncie na Twitterze nowym właścicielem marki 3dfx Interactive była firma inwestycyjna Jansen Products z San Francisco, która przejęła prawa do symboli i nazwy firmy 23 lipca 2021 r. Zimą tego roku mieliśmy zobaczyć na rynku pierwsze produkty z symbolem, który pod koniec lat 90. zadecydował o losie biurowych komputerów, przemieniających się które z dnia na dzień w maszyny do zabawy w 3D.

Obok NVIDII (która przejęła większość rozwiązań 3dfxa po jego bankructwie) – 3dfx Interactive to jeden z najważniejszych symboli rewolucji w dziedzinie gier wideo na PC. Dodajmy, że do dziś budzący emocje (głównie posiadaczy Amig, ale to już zupełnie inna historia).

Na fake’owym koncie mowy właściciel marki informował o powrocie 3dfx Interactive, jednak, studząc wielkie nadzieje, znaczna cześć produktów z dobrze znanym logo miała się skupić się na akcesoriach, Smart TV, zestawach głośników i smartfonach. Jedynie 10% sprzętu spod znaku 3dfx miały stanowić karty graficzne, w tym 3dfx Voodoo 6 PCI. Kolejnego gracza na nieco skostniałym rynku GPU nie będzie, a szkoda, bo przecież solidna konkurencja sprzyja rozwojowi.