Expeditions: Rome szykuje się do premiery, do której pozostało niewiele ponad miesiąc – już 20 stycznia 2022 r. losy cesarstwa spoczną w naszych rękach, a rzymskie legiony będą na nasze rozkazy.

W strategii zabarwionej RPG chodzi oczywiście o władzę, wpływy, politykę i podboje. Nasze decyzje będą miały wpływ na towarzyszy, żołnierzy, obywateli i całe narody. Expeditions: Rome, dzieło twórców Expeditions: Vikings, studia Logic Artists, rzuci nas w nierówne boje przewidzianych na ponad 40 godzin kampanii, toczących się w Europę i Afryce północnej.

Walki rozgrywać będziemy w turach, podnosząc poziom naszej postaci i jej towarzyszy, w międzyczasie zarządzając legionami, prowadząc eksploracje, grabieże i wytwarzając niezbędne przedmioty. Gra toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której Juliuszu Cezar nie odegrał istotnej roli, a my możemy zadecydować o losach Kleopatry, Cycerona, stworzyć koalicję z wodzem Galów Wercyngetoryksem. Zaczynamy jako młody legat, którego ojciec został zamordowany przez nieznanego przeciwnika politycznego, co zmusiło nas do ucieczki z Rzymu i udziału w kampanii wojskowej, tłumiącej bunt w Grecji. Doświadczenie wojskowe i wprawa w walce ostatecznie sprawią, że przeciwnicy będą nas szanować, a potęga Rzymu rozleje się na wszystkie zakątki świata. Przygoda rozwinie skrzydła w towarzystwie pięciorga bohaterów, w barwnym i pięknym świecie pełnym intryg politycznych i osobistych dramatów. Z drzewkiem umiejętności i zdolności pasywnych do rozwoju oraz szerokim wyborem opcji taktycznych. Oprócz rozwijania postaci i walk przyjdzie nam też skupić się na wytwarzaniu broni, zbroi oraz przedmiotów.

Expeditions: Rome pojawi się na PC 20 stycznia 2022 roku w polskiej wersji językowej (napisy) i w sugerowanej cenie detalicznej 199,99 złotych.