Jeśli śledzisz informację o grze, doskonale wiesz czym jest The Riftbreaker. Jeśli dotychczas nie spotkałeś się jednak z tym tytułem a interesują Cię gry z gatunku sci-fi, odnotuj że…

– do 22 czerwca na PC, Xboksie One i PlayStation 4 dostępna jest wersja demonstracyjna The Riftbreaker;
– głównym zadaniem w grze jest zbudowanie dwukierunkowego portalu prowadzącego na Ziemię i z powrotem;
– celem nadrzędnym natomiast jest przetrwanie, ponieważ swoimi działaniami zakłócasz naturalny porządek nieznanego Ci ekosystemu.

Dodatkowo będzie Ci dane odkrywać nieznaną planetę, walczyć z agresywnymi istotami czekającymi na Twój fałszywy ruch, zbierać próbki do badań, modyfikować i ulepszać posiadaną broń i wiele innych.

W grze wcielisz się w rolę kapitan Ashley S. Nowak, której celem jest zbudowanie bazy umożliwiającej powrót na Ziemię, a tym, którzy przyjdą po niej, dalszą kolonizację planety. Ashley w jej misji pomoże Mr. Riggs, czyli jedyny w swoim rodzaju kombinezon specjalnego zastosowania. The Riftbreaker ma wbudowaną integrację z najpopularniejszymi platformami streamingowymi. Widzowie mogą aktywnie uczestniczyć w Twojej rozgrywce na wiele sposobów, np. poprzez głosowanie na wysłanie w Twoim kierunku kolejnych fal wrogów, wywoływanie klęsk żywiołowych (takich jak tornado), czy poprzez wspieranie Cię zasobami. Wszystko wskazuje na to, że community będzie mocno rozbudowane.

Prace nad grą The Riftbreaker wciąż jednak trwają; data premiery zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.