Pewnie nie zwrócilibyśmy uwagi na kolejny, darmowy FPS dla wielu graczy, oferowany w modelu free to play, gdyby nie odpowiedź twórców gry na wyjątkowo twórcze pytanie jednego z graczy. Oto i ono, uwzględnione w tymczasowym FAQ:

„Czy mogę rzucić hakiem w poruszającego się jeepa, a następnie użyć jego wieżyczki, aby zabić wrogów, a później wyskoczyć z siedzenia wieżyczki i rzucić hakiem w lecący helikopter, aby wskoczyć na fotel drugiego pilota i wyskoczyć ponownie, aby uciec na jednym z pocisków helikoptera? A potem, po wycelowaniu w mecha przeciwnika, w ostatniej sekundzie wyskoczyć z pocisku, aby obejrzeć moje ciężko wypracowane, wybuchowe zabójstwo w hollywoodzkim stylu?”

Rzeczowa odpowiedź twórców ExoMecha brzmi:

„Tak, ale na końcu ktoś prawdopodobnie strzeli i ukradnie rakietę, tylko po to, by siekerować ją w stronę twojego helikoptera. Wtedy umieść to na YouTube!”

Resztę wątpliwości na temat tempa akcji w ExoMecha rozwiewa ten oto, trwający zaledwie dwie i pół minuty zwiastun.

Drugi, niewątpliwy atut gry to smoki. Mechaniczne, połyskujące chromem. TwistedRed, twórca gry, zapowiada wydanie ExoMecha w sierpniu 2021 roku. Już teraz możemy zapisywać się do bety, na stronie producenta. W EchoMecha (niebawem) zagramy na PC, konsolach Xbox One, Xbox Series X oraz Xbox Series S.