Pełna humoru gra RPG akcji z elementami metroidvanii, przygotowywana przez studio Rubber Duck, zaprosi nas do świata przesiąkniętego wrogami i śmiertelnymi pułapkami.

Gracze wcielą się w niej w złego czarownika pragnącego odzyskać utraconą energię i odbić swój zamek z rąk armii popleczników. W starannie dopracowanych pikselartowych środowiskach Evil Wizard na nowo odkryjemy nasze moce, uwolnimy magiczne zaklęcia i oczyścimy rodowy dom z podstępnych oponentów. Podczas infiltracji zamku rozwiążemy również wymagające łamigłówki, wykorzystamy umiejętności czarownika chcąc odblokować sekretne przejścia i wejść w interakcję ze światem gry, a także przygotujemy się do pokonania bossów, z których każdy posiada unikalne zdolności i wyjątkowy styl walki. Zadamy niszczycielskie ciosy w zwarciu oraz posłużymy się zaklęciami ognia, lodu, błyskawicy i ziemi pragnąc raz na zawsze pozbyć się niechcianych gości.

Evil Wizard ma ukazać się na komputerach PC. Data premiery zapowiedzianego tytułu zostanie wkrótce ogłoszona. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.