Czeskie studio Play By Ears zamierza zabrać nas w świat detektywistycznego śledztwa, w którym najważniejszym zmysłem do odbioru gry będzie nasz słuch. W Evidence 111 usłyszymy znanych i popularnych aktorów głosowych, a zagramy już 15 listopada 2022 r. na smartfonach z iOS i Androidem.

Evidence 111 obiecuje nam wciągającą historię detektywistyczną zbudowaną głosami, dźwiękami i odgłosami. Trójosobowe studio z Czech postanowiło podjąć współpracę z zagranicznymi aktorami i aktorkami głosowymi, zapraszając do gry m.in. Emmy Rosamund Pike (Koło czasu, O wszystko zadbam, Zaginiona dziewczyna), Zoë Robins (Kroniki Shannary, Koło czasu) oraz Mike’a Bodiego (Spectral, Miłość, śmierć i roboty).

Interaktywna opowieść audio czerpie inspirację czerpie z horrorów i fabuł detektywistycznych, jednak zmienia formułę ich przekazu – w tym uwzględniając udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz uproszczone sterowanie. Nie trzeba sprawnego wzroku, by grać w Evidence 111, a gra korzysta m.in. z dźwięku binauralnego, stosowanego dotychczas na polu wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła gry toczy się 13 września 1985 r. w starym hotelu Harbor Watch Inn na Cork Island. To pozornie zwykły, piątkowy wieczór w małym angielskim miasteczku Farnham. Jednak tym razem nadinspektor Alice Wells jest na służbie. Ambitna, młoda kobieta, która właśnie zdobyła stanowisko, o którym marzyła, musiała poświęcić całe swoje życie rodzinne pracy. Dobry nastrój nadispektor burzy telefon od anonimowego rozmówcy, który dobrze zna niewygodne fakty z przeszłości Alice. Czas zmierzyć się z etyką pracy, wystawić na szwank moralność i wziąć udział w mrożących krew w żyłach wydarzeniach.