Taktyczny roguelite tworzony we współpracy pomiędzy brazylijskim studiem Lunic Games i programistą Danilo Dominguesem przedstawi graczom zagadkową wieżę osadzoną w zaświatach.

Każde jej piętro stanowić będzie unikalne wyzwanie wymagające od nas sprytu, optymalnej strategii i poprawnego rozmieszczenia. Wykażemy się pomysłowością w wyprowadzaniu ataków i wykorzystywaniu własnych umiejętności, aby oczyścić kondygnacje z przeciwników w turowych starciach ukazanych w rzucie izometrycznym. Pokonywanie wrogów zwiększy poziom naszego skupienia określającego ilość otrzymywanych magicznych odłamków i odblokowującego specjalne moce zwane modyfikatorami. Wieża zawiera 50 pięter podzielonych na 5 obszarów, w których znajdziemy sklepy zaopatrzone w apteczki zdrowia, a także wzmacniające nasze zdolności. Zmierzymy się po drodze ze Strażnikami wieży – bossami będącymi prawdziwym sprawdzianem sprytu i strategicznej siły bohatera Evertried. Wyeliminowanie każdego z nich z osobna pozwoli nam przejść do następnego obszaru.

Premiera Evertried odbędzie się 21 października 2021 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X i S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.