Blaze Entertainment zamierza nas zabrać w kolejną podróż do krainy retro – tym razem w formie mobilnej, zgrabnej konsoli do gier.

Na pokładzie przyzwoity ekran IPS, ładowanie przez złącze USB-C, wyście mini HDMI oraz wbudowany moduł Wi-Fi. Od strony oprogramowania – dostęp do całej biblioteki gier Evercade (liczącej ponad 300 tytułów). Premiera – zaplanowana na zimę 2022 r. Cena? Przystępna – 149,99 euro za sztukę (w komplecie z kartridżem Irem Arcade 1, zawierającym: R-Type, In The Hunt, Moon Patrol, 10 Yard Fight, Mr. Heli i Lighting Swords). Konsola Evercade EXP będzie dostępna również w limitowanej edycji, w czarnym kolorze. Przedsprzedaż na stronie producenta właśnie ruszyła…

Wraz z Evercade EXP retroekosystem budowany przez Blaze Entertainment rozrasta się – nowa konsola nie tylko jest zbliżona pod względem wydajności do stacjonarnej wersji Evercade (4 GB RAM, 1,5 GHz CPU), ale może także zaoferować graczom opcje rozgrywki pomiędzy urządzeniami Evercade. Evercade EXP ma do zaoferowania 4,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości 800×480 (pokryty warstwą hartowanego szkła), może także zmienić się w urządzenie do gry w pionowej orientacji (w tzw. trybie TATE). Więcej informacji na temat gier i planów Blaze Entertainment mamy poznać we wrześniu.