Tworzona w latach 2001-2004 gra przygodowa o pewnym bohaterze, który jeździł na koniu z kartonu, ma szansę ostatecznie ujrzeć światło dzienne.

Biorąc pod uwagę panująca od paru lat suszę w dziedzinie gier na Amigę (zaledwie kilkanaście tytułów wydanych w 2020 rok, w porównaniu do ponad 200 gier wypuszczonych w tym samym czasie na ZX Spectrum i ok. 80 tytułów na C64) – każda nowa jaskółka może (wbrew powiedzeniu) rozpocząć sezon wiosenny na Amigach. Nawet jeśli przemawia w tak egzotycznym języku jak niemiecki, a jej docelową platformą jest Amiga wyposażona w kartę graficzną. Ermuntrud – Das Spiel może pochwalić się na razie ładną, barwną grafiką, kolorowana przez Jana Heinemanna oraz pełną absurdów fabułą, stworzoną przez Johannesa Conrady’ego. Jak i demem dostępnym na Aminecie, wydanym w 2012 roku.

Na razie możemy jedynie podziwiać grafiki z Ermuntrud i liczyć na wydanie angielskojęzycznego wariantu. Autorzy przygodówki obiecują, że zagramy jeszcze w tym roku, sama gra zachowa oryginalną oprawę graficzną, zmieni się jedynie fabuła. Dobre wieści są takie, że Ermuntrud będzie udostępniony za darmo. Nowy silnik, który jest zgodny z poprzednikiem umożliwi uruchomienie przygodówki na Amigach oraz Macach i PC.