Podążając za Lily Parks – dziewczyną, która straciła wszelką nadzieję na lepsze jutro – przechytrzymy najpotężniejszego superbohatera i odziedziczymy jego moce, pozostawiając sobie zadanie uratowania świata.

Przygodówka z elementami gry logicznej, oparta na narracji zabierze graczy w podróż do urokliwego uniwersum pełnego zaskakujących niespodzianek. Mając do dyspozycji magiczne ramki na zdjęcia posłużymy się sprytem i pomysłowością podczas manipulowania światem w celu wypełnienia świętej przepowiedni. Poza tym ożywimy obrazy, zmienimy czas i stworzymy przedmioty w taki sposób, aby pasowały do naszych potrzeb. Jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało moce Lily mogą być ograniczone jedynie przez wyobraźnie graczy i manifestują jej artystyczne ja. W międzyczasie poznamy zachęcającą historię, w której przeciwstawimy się przytłaczającym ideałom społeczeństwa, beznadziei i poczuciu, że nigdy nie będzie się wystarczająco dobrym. Twórcy Epiphany City zaproponują graczom unikalną mechanikę łamigłówek, która kładzie nacisk na myślenie poza schematami oraz różnorodną i ekspresyjną obsadę składającą się z ponad 1000 ręcznie rysowanych sprite’ów i portretów postaci.

„Tak bardzo denerwowałem się za każdym razem, gdy ktoś nazywał gry wideo stratą czasu, a potem szedł oglądać telewizję przez wiele godzin każdego dnia. Ale walka z tym nie jest rozwiązaniem – gdybym naprawdę chciał kogoś przekonać, musiałbym przedstawić mu grę, która zmieniła jego życie. Taką właśnie grę starałem się zaprojektować.” – David Elliot, główny projektant Epiphany City

Epiphany City ma pojawić się w 2022 roku na komputerach PC i konsoli Nintendo Switch. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.