Minimalistyczny design i poważna tematyka, dla której inspiracją stały się wydarzenia z naszej (ludzkości) najnowszej historii. Tytuł gry to określenie związane ze śmiercią ostatniego przedstawiciela gatunku zwierząt lub roślin.

Kanwą do stworzenia survivalowej gry Endling – Extinction is Forever są aktualne wydarzenia związane ze zniszczeniem środowiska oraz szacowanym czasem wyginięcia połowy istniejących obecnie gatunków. Zegar wskazuje na okres ok. 100 lat. Obecnie zagrożonych wyginięciem jest ponad 28 tysięcy gatunków zwierząt na świecie, tysiące z nich cierpią przez zanieczyszczenia, kłusownictwo, wojny oraz utratę naturalnych siedlisk.

W grze Endling – Extinction is Forever poznajemy jedną z ostatnich na Ziemi lisic, poszukującej źródeł pożywienia w umierającym świecie. Walczy nie tylko przetrwanie, ale i swoje młode, oczekujące w bezpiecznym schronieniu. Narracyjna gra survivalowa  stworzona przez Herobeat Studios doczeka się w Polsce wydań pudełkowych, opakowanych (w przypadku wersji PC) w karton – pozostałe edycje konsolowe oferowane będą w typowych pudełkach z plastiku. Gra będzie dostępna na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch w polskiej wersji językowej. Niebawem mamy poznać datę premiery.