Studio Homunculus Games uruchomiło kampanię na Kickstarterze, która ma na celu zebranie funduszy na ukończenie zręcznościowej gry przygodowej z elementami RPG, zatytułowanej Endless Memories.

Na zachętę możemy pobrać demo gry i poczytać zapowiedzi, które miałyby nas skłonić do wydania 15 dolarów na nieukończony projekt. Endless Memories zabierze nas do magicznej krainy snów, podzielonej na scenariusze pełne przygód. Będzie dużo wyzwań, potworów, bossów i zagadek do rozwiązania. Czyli kolejny wariant Metroidvanii, z dużą ilością lootu do wyzbierania, power-upami otwierającymi drogę do nowych miejsc, błyskawicznymi potyczkami, a wszystko to osadzone w świecie wysnutym ze snów.

Zręcznościowy model walki uzupełniają pasywnymi umiejętnościami tzw. Memory Runes, które będziemy zbierać i łączyć, podnosząc w ten sposób cechy magiczne i obronne oraz zwiększając obrażenia zadawane przeciwnikom. Ogółem twórcy gry obiecują 250 przeciwników i 30 epickich bossów, co samo w sobie zachęca do zabawy. Plus ręcznie malowana grafika z efektem paralaksy.

Kampania na Kickstarterze potrwa do 5 grudnia 2019 r. Cel zbiórki to 12 000 USD. Endless Memories zostanie wydany w wersjach dla PC, macOS oraz Nintendo Switch w kwietniu 2020 r., zgodnie z zapowiedziami Homunculus Games.