Mała dziewczynka, duży robot i futurystyczny Berlin w point’n’clickowej przygodzie.

Historia powstawania Encodii jest dość specyficzna – dwa lata temu włoski reżyser Nicola Piovesan zorganizował zbiórkę na krótką animację Attack of the Cyber Octopuses, którą ufundowano za niecałe 25 tysięcy euro. Rok później, na jej podstawie powstała kolejna zbiórka, tym razem na Robot Will Protect You, które zarobiwszy bardzo podobną kwotę obiecało fanom, że animacja przeistoczy się w grę przygodową. Na koniec roku film ukazał się i odniósł pewien sukces, a w marcu tego roku zapowiedziano, że gra jest w produkcji.

Encodya wykorzystuje elementy, które widzicie powyżej, ale jest osobnym produktem – to dość klasyczny point’n’click, ze statycznymi lokacjami, w których rozwiązujemy łamigłówki i rozmawiamy z napotkanymi postaciami. Do premiery gry jeszcze daleko – zaplanowano ją na drugą połowę 2020, ale jej twórcy przygotowali demo, byśmy zobaczyli, jak przetłumaczyli animację na przygodówkę – pobierzecie je stąd, ale musicie najpierw zapisać się do newslettera.

Akcja wersji demonstracyjnej osadzona jest przed wydarzeniami z planowanej gry. Nasza bohaterka, Tina próbuje wrócić w nim do domu, nie dostaniemy więc zalążka wielkiej, epickiej przygody, a trochę swojskości i lekkiego humoru. Jeżeli nie jesteście wciąż przekonani, poniżej zwiastun samej gry.