W nietypowego RPG-a stworzonego przez Dark Crystal Games zagramy już 7 września 2021. Autorzy gry na razie opublikowali tylko siedem nowych screenshotów z dalszych etapów gry. Trudno na ich podstawie wywnioskować jak przebiega sama rozgrywka, jednak dystopijna gra sci-fi kusi ciekawym projektem świata oraz wszechobecną tajemnicą otaczającą The Dome.

W alternatywnym roku 1976 ogromny, tajemniczy artefakt The Dome zostaje odkryty na pustyni. Wewnątrz jest on wypełniony po brzegi niesamowitą technologią, która może sprawić, że ludzkość może błyskawicznie rozwinąć się. Występujemy w roli jednego ze śmiałków, który odważył się wkroczyć do wnętrza The Dome, zaczynając rozgrywkę od wyboru jednej z dyscyplin: nauki, inżynierii, ochrony, zarządzania lub roli skazańca, co wpływa zarówno na ich początkowe statystyki i specjalizację, jak również dodaje (lub blokuje) unikalne możliwości dialogowe w grze. Encased jest mieszanką eksploracji, walk i zbioru zadań do wykonania, będziemy przemierzać różne tereny, wytwarzać zapasy oraz broń i starać się przetrwać każdy kolejny dzień. Podczas podróży będziemy też mogli zetknąć się z sześcioma różnymi frakcjami – od naszych decyzji zależy, czy staną się one wrogami, czy też przyjaciółmi. Postapokaliptyczny survival przemieszany z eksploracją artefaktu brzmi jak zabawa przewidziana na długie godziny.

Encased ukaże się 7 września 2021 roku na PC w serwisach Steam, Epic i GOG. Gra jest już dostępna we wczesnym dostępie, w ramach którego użytkownicy mogą rozegrać pierwszy akt oraz część drugiego. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Encased.