Studio Dark Crystal Games prace nad Encased prowadzi od kilku lat. Do stworzenia tego postapokaliptycznego, turowego RPG-a przyczyniła się kampania na Kickstarterze, która umożliwiła zebranie ponad 100 000 euro na prace nad grą.

Rozpoczynamy grę od wyboru klasy postaci – naukowca, inżyniera, pracownika ochrony, zarządcy lub skazańca. Specjalizacja wpływa zarówno na statystyki, jak i opcje dialogowe. Wyruszamy do wnętrza The Dome – artefaktu odkrytego w 1976 roku na pustyni. Nie ma powrotu z jego wnętrza. Jest za to technologia, która może okazać motorem do rozwoju cywilizacji.

Inspiracją dla stworzenia Encased był świart Pikniku na skraju drogi braci Strugackich. Pierwotnie planowano wydanie gry na większości współczesnych platform, jednak ostatecznie zespół deweloperów musi skupić się na jednej – PC. Encased  ukaże się jesienią 2021 roku w wersji cyfrowej (Steam, Epic i GOG) na PC. Obecnie jest już dostępna w Early Access (można rozegrać pierwszy oraz część drugiego rozdziału). Więcej informacji znajdziesz na jej oficjalnej stronie internetowej projektu encasedgame.com.