Spośród gier Pararadox Interactive Empire of Sin zdecydowanie nie stał się hitem na miarę Crusader Kings czy Stellaris, ale walka deweloperów studia Romero Games o uznanie graczy jeszcze nie została zakończona.

Make it Count to rozszerzenie, w którym przede wszystkim skupimy się na losach (a jakże) księgowego. Meyer Lansky jest szeregach mafii kimś, kto używając wiedzy o ekonomii oraz specjalnych umiejętności w trakcie rozmów będzie zdobywał nowe wpływy. Dodatek opowiada o nim, wprowadzając dowodzonych przezeń Lichwiarzy, którzy doczekają się kilku fabularnych misji wraz ze specjalnymi mechanikami. Make it Count ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Tymczasem dostępna jest już darmowa aktualizacja Gangster, która według dewelopera kończy proces balansowania i najważniejszych poprawek do gry. Aktualizacja dodaje zaktualizowany system biegłości w używaniu broni, ulepszenia w użyciu kontrolera i poprawione misje w grze. Od premiery Empire of Sin otrzymał już pięć dużych aktualizacji z poprawkami, modyfikującymi m.in. dyplomację, automatyczne rozstrzyganie walki, system biegłości w używaniu broni, SI walki i frakcji oraz samych gangsterów.

„Zawsze jest coś do zrobienia i ulepszenia, ale uważamy, że Empire of Sin doszło do punktu, w którym możemy zacząć skupiać się na nowych pomysłach, tak jak robiliśmy to do tej pory w przypadku takich rzeczy, jak autoregulacja, biegłość w używaniu broni, przeróbka kryjówek i tak dalej. Oczywiście zawsze będziemy starać się reagować na wszelkie problemy zgłoszone przez naszą społeczność, ale zaczynając od Precinct, fani zauważą, że na liście nowości w sekcji «nowe funkcje» pojawi się o wiele więcej informacji niż do tej pory!” – Brenda Romero, Game Director Empire of Sin i CEO w firmie Romero Games

Zaplanowana na późniejszy okres tego roku aktualizacja Precint będzie miała za zadanie rozszerzenie o poprawienie rozgrywki oraz umożliwienie graczom malowania map i kontrolowania swoich imperiów podczas tworzenia linii zaopatrzenia i granic obrony, a doda nowy warunek zwycięstwa i nową drogę do zwycięstwa, plus wsparcie dla modów.