Gra ma stać się bardziej przystępna we wrześniu, a w grudniu czeka nas dość duża niespodzianka.

Frontier uprzedzało fanów Elite, by nie spodziewali się dużych aktualizacji przed końcem przyszłego roku, jednak wygląda na to, że sami twórcy nie mieli ochoty tyle czekać. Studio zapowiedziało właśnie, że we wrześniu tego roku dostaniemy zupełnie nowy system szkoleniowy dla świeżych pilotów. W ramach instruktażu, który przedstawiono na screenach, będziemy mogli polatać po specjalnym obszarze treningowym z głosowym instruktażem i wykonać wszystkie podstawowe czynności, jakie powinien opanować każdy świeżak w Elite – a jeśli nie próbowaliście, warto wiedzieć, że jest ich sporo.

Do tego studio zapowiedziało nową walutę – Arx – która będzie służyła do zakupu przedmiotów kosmetycznych na wszystkich platformach. Choć samo w sobie jest to raczej kosmetyczną zmianą, Frontier zapowiedziało, że grający co tydzień otrzymają pewną ilość waluty premium za samo granie. Dodatkowo, twórcy pozwolą na kupowanie pojedynczych elementów pakietów kosmetycznych za Arx, co oznacza, że nie będziemy musieli kupować już sześciu różnych wzorów, jeżeli interesuje nas tylko jeden z nich. Frontier pracuje też nad lepszą prezentacją samych wzorów, by rzeczy, za które płacimy pieniądze wyglądały trochę lepiej.

Największa niespodzianka czeka na nas jednak na koniec roku – twórcy zaprezentowali krótki zwiastun przedstawiający wygląd kosmicznych lotniskowców – fleet carrierów, czyli mobilnych megastatków zdolnych przenosić całe floty. Okręty te zapowiedziano już dwa lata temu, ale na dłuższy czas zniknęły one z planów Frontier, by powrócić dopiero teraz. Chociaż nie wiemy, jak dokładnie działać będą te jednostki, teaser wzbudza ciekawość.