David Braben i Frontier Developements już 29 marca zapraszają graczy do zabawy w rozszerzenie Odyssey w wesji alfa – co oznacza lądowanie na planetach i wspólne operacje prowadzone przez dowódców we wrogich placówkach.

Na razie możemy obejrzeć fragment rozgrywki w Odyssey pre-alfa, obrazujący akcję prowadzoną wspólnie przez troje dowódców, prowadzących atak na placówkę wojskową. Cel to unieszkodliwienie centrum dowodzenia. W realizacji poszczególnych zadań poszczególnych graczy wspomaga odpowiednie wyposażenia – taktyka wymaga bowiem albo umiejętności hakowania, albo sprawnego ukrywania się. I tym oto sposobem, ze skali makro Elite Dangerous powoli wprowadza nas w mikroświaty i buduje dodatkowe fabuły, rozgrywane wspólnie na planetach.

Premiera Elite Dangerous: Odyssey zapowiedzana została na PC późną wiosną 2021 roku, natomiast wersja alfa startuje na PC już pod koniec marca. Jesienią w Odyssey zagrają posiadacze Xboxa One i PlayStation 4. Dowódcy, do dzieła, już można składać zamówienia na dodatek do Elite Dangerous, dostępny w przedsprzedaży (i tym samym uzyskać dostęp do alfy na Steamie, Epic Games Store  i Frontier Store).