Inwazja w Elex II rozpocznie się 1 marca 2022 r. Na Magalan wylądują siły wroga, sprowadzając śmierć i zniszczenie na mieszkańców planety. Wrogów trzeba powstrzymać wszelkimi dostępnymi środkami.

Zanim zalejemy przeciwników deszczem ognia, amunicji, strzał, rakiet i promieni laserowych oraz przytniemy i uderzymy tu i ówdzie bronią białą (zgodnie z ulubionym stylem walki) w zwarciu – możemy przez krótką chwile przyjrzeć się, jak wygląda walka w Elex II w praktyce. Krótki zwiastun filmowy pokazuje nam Jaxa w akcji, pozbywającego się pomniejszych i nieco większych przeciwników na różne sposoby.

Elex II stanowi kontynuacja gry RPG z otwartym światem stworzonej przez studio Piranha Bytes (autorów serii Gothic i Risen). W grze zanurzymy się w postapokaliptycznym świecie sci-fi planety Magalan, eksplorując świat za pomocą plecaka odrzutowego. Akcja gry toczy się kilka lat po wydarzeniach z „jedynki”, po pokonaniu Hybrydy, gdy na niebie pojawiło się nowe zagrożenie – mroczny Elex może zniszczyć życie na całej planecie. Jax wyrusza w podróż przez Magalana, by zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie, zjednoczyć frakcje przeciwko najeźdźcy i odnaleźć swojego syna Dexa. W trakcie podróży natkniemy się na wielu NPC-ów, którzy dołączą do naszej drużyny lub ją opuszczą, zależnie od naszych wyborów i zachowania. Niegrywalne postacie mogą również zginąć w boju, co wpłynie na główny wątek fabularny gry.

Elex II ukaże się 1 marca 2022 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series S i X w pełnej polskiej i angielskiej wersji językowej.