W cieniu takich gier, jak Horizon Forbidden West i zbliżającego się Elden Ring szykuje się do premiery kontynuacja historii Jaxa stworzona przez Piranha Bytes.

Twórcy Gothica wypuszczą drugą część gry Elex 1 marca 2022 i przy obecnej konkurencji na polu gier action RPG nie będą mieli łatwego życia. Niemniej jednak deweloperzy nie wycofali się w obliczu potężnych rywali i zaprezentowali solidny materiał wideo, w którym nakreślony zostaje kształt świata wraz z zagrożeniami z nim związanymi:

Magalan przedstawiany jest jako planeta pełna tajemnic. By mieć szansę w walce z pochodzącym z nieba zagrożeniem nasz bohater nie tylko będzie zmuszny do eksploracji otwartego świata i zdobywania nowych umiejętności, ale i poszukiwania niezbędnego do walki i przetrwania sprzętu. Gra toczyć się będzie wokół konfliktów wstrząsających światem oraz wypracowywania więzi i sojuszy, handlu, poszukiwania nauczycieli oraz podróży. Wśród frakcji, z którymi się zetkniemy są m. in. Klerycy, Berserkowie, Banici, Morkoni i Albowie, a rubieże Magalana pełne są zagrożeń, którym możemy stawić czoła samodzielnie lub z kompanem. Uwaga, jeśli w postapokaliptycznym świecie doprowadzimy do śmierci kompana – może to wpłynąć na rozwój wydarzeń w grze. I nie zapominajcie o tym, że w podróży i walce bardzo przydaje się plecak odrzutowy. A sama opowieść już tradycyjnie wiąże nas z losem Magalana i próbą ocalenia świata przed mrocznym Elexem, choć sprawy rodzicielskie też odgrywają tu pewną rolę.