1 marca 2022 r. dla fanów uniwersum Elex będzie okazją do opróżnienia portfela i postawienia na półce 23-centymetrowej figurki Alba. Dziś poznaliśmy datę premiery Elex II wraz z fizycznym wydaniem dla kolekcjonerów.

Studia Piranha Bytes wie jak dbać o fanów tworzonych przez siebie uniwersów (od Gothica, przez Risena, po Elex). Tym razem frakcje na Magalanie są o włos od wybuchu otwartej wojny, świat wciąż roi się od potworów, do tego pojawiło się nowe zagrożenie, które może na zawsze zmienić oblicze planety. W roli Jaxa wracamy na Magalana, by uporządkować zamieszanie w dobrze znanym świecie sci-fi. Elex II kontynnuuje wątki z pierwszej części gry. Zanurzymy się w otwartym, postapokaliptycznym  świecie RPG, poruszając się z nieodłącznym plecakiem odrzutowym . Kilka lat po pokonaniu Hybrydy na niebie pojawiło się nowe zagrożenie –  mroczny Elex może zniszczyć życie na całej planecie. Nasz bohater musi zadbać o bezpieczeństwo rodziny, zjednoczyć frakcje i odnaleźć syna – Dexa. Twórcy gry obiecują nam dołączających do drużyny od czasu do czasu NPC-ów (zaleznie od naszego zachowania), znaczący wpływ wyborów na główny wątek oraz moralne dylematy i konsekwencje.

Edycja kolekcjonerska gry Elex II będzie zawierać

  • szczegółową figurkę Alba (wysokość 23,3 cm, średnica podstawki 20,2 cm)
  • brelok Kleryka (długość 5 cm)
  • artbook w twardej oprawie (80+ stron)
  • steelbook
  • ścieżkę dźwiękową na płycie
  • Cassandrę – album koncepcyjny Björna Pankratza na CD
  • grę na wybraną platformę

Sugerowanej cena detaliczna Elex II w Edycji Kolekcjonerskiej to 649,99 zł (wspominaliśmy, że trzeba będzie uszczuplić w marcu portfel), zamówienia przedpremierowe niedługo wystartują w sklepach z grami. Elex II ukaże się 1 marca 2022 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One i Xboxach Series S i X w pełnej polskiej i angielskiej wersji językowej.