RPG w otwartym świecie doczekał się oficjalnej zapowiedzi drugiej części. Z tej okazji Piranha Bytes publikuje filmowy zwiastun.

Magalan to świat, który można opisać jako postapokaliptyczne połączenie fantasy z science fiction. Elex II kontynuuje historię Jaxa i ponownie daje graczom szansę na całkowitą wolność w eksplorowaniu niebezpiecznej krainy. Co ciekawe, tym razem plecak odrzutowy umożliwi zdecydowanie bardziej zaawansowane przemieszczanie się, ponieważ dostępna będzie opcja nieograniczonego lotu. W związku z tym twórcy przewidzieli… pojedynki w przestrzeni powietrznej. Elex II ma zapewnić ulepszony system sterowania postacią, wciągającą walkę na odległość oraz z bliska, a także dopracowany system moralności. Decyzje podejmowane przez graczy będą miały realny wpływ na wydarzenia w grze, a NPC zapamiętają różnego rodzaju zachowania głównego bohatera, co przełoży się na ich adekwatne odpowiedzi. Dla przypomnienia – Elex II jest dziełem studia Piranha Bytes – ojców serii Gothic oraz Risen.

Data premiery gry nie została jeszcze ogłoszona. ELEX II trafi na PC, Xboxa One, Xboxa Series S i X, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Więcej informacji na temat gry znajduje się na oficjalnej stronie Steam.