Przekazujemy treść komunikatu, który pojawił się na blogu Electronic Arts w związku z sutuacją na Ukrainie:

Nadal jesteśmy zszokowani konfliktem, który rozwija się na Ukrainie i dołączamy do wielu głosów na całym świecie, które wzywają do pokoju i zakończenia inwazji. Solidaryzujemy się z narodem Ukrainy. Naszą główną troską jest stałe bezpieczeństwo osób w regionie, w szczególności współpracowników i partnerów, staramy się zrozumieć, w jaki sposób możemy im najlepiej pomóc, wykraczając poza nasze już istniejące programy.

Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu sprzedaży naszych gier i treści, w tym pakietów walut wirtualnych, w Rosji i na Białorusi w czasie, gdy trwa konflikt. W rezultacie nasze gry i treści nie będą już dostępne do kupienia w naszym sklepie w regionie Rosji w Origin ani w aplikacji EA, w tym w sklepach w grach. Współpracujemy również z naszymi partnerami platformowymi, aby usunąć nasze tytuły z ich sklepów i zatrzymać sprzedaż nowej zawartości w grach w regionie.

Ponieważ ta głęboko niepokojąca sytuacja ewoluuje, nieustannie analizujemy kroki, które możemy podjąć. Oprócz zmian w naszych grach EA Sports FIFA i NHL, aktywnie oceniamy inne obszary naszych gier i operacji, będziemy informować o wszelkich dalszych działaniach.