Do błyskawicznie rozrastającego się grona symulatorów dołączy tym razem rozrywka polegająca na montażu instalacji elektrycznych, w roli wykwalifikowanego (miejmy nadzieję) elektryka. Premiera prologu w listopadzie.

Electrician Simulator – First Shock ma być szansą na zapisanie się (już w listopadzie) na profesjonalne szkolenie w zawodzie elektryka… i oby umiejętności zdobyte w grze dało się przełożyć na rzeczywistość, bo fachowców w sprawach elektryki nigdy nie jest zbyt mało (pomijamy samouków-teoretyków).

Docelowo Electrician Simulator – First Shock to gra przeznaczona dla osób, które albo po godzinach chciałby kontynuować swoją pracę w rozrywkowej formie, albo spróbować swoich sił w trudnym fachu speca od elektryczności. Karierę zaczynamy, zgodnie z podtytułem gry, od samego początku, w roli młodego, początkującego elektryka, ruszającego w miasto, by zrealizować pierwsze zlecenie. W programie elektryzujących rozrywek przewidziano naprawę i zakładanie instalacji oraz wszelkie poboczne zajęcia, obracające się wokół kabli z prądem. First Shock nie jest jednak początkiem serii symulatorów, ale udostępnionym za darmo prologiem do gry Electrician Simulator, który umożliwi nam wypróbowanie mechanik rozgrywki i sprawdzenie się w roli początkującego elektryka, zdobywającego nowe umiejętności i testującego te, uzyskane w (wirtualnej) praktyce. Pewnie, że symulator nie zapewni nam prawdziwego szkolenia zawodowego, to tylko gra, ale skoro nie radzimy sobie w domy z naprawą gniazdka elektrycznego, to przynajmniej będzie okazja pochwalić się przed rodziną z osiągnięć uzyskanych na ekranie komputera. Nie dajcie się kopnąć przez prąd. Ani w symulacji, ani w rzeczywistości!

Tymczasem przygotujcie się na elektryzujący zestaw zadań do wykonania: naprawę gniazdek i przełączników, zakładanie instalacji, włączanie i wyłączanie bezpieczników, unikanie porażenia prądem, naprawianie sprzętu w warsztacie, sprzątanie garażu oraz realizacje zleceń w słonecznych lub kompletnie ciemnych lokacjach. Electrician Simulator – First Shock tworzy Take IT Studio!, gra pojawi się na Steamie w listopadzie tego roku (wydana przez Gaming Factory oraz Ultimate Games).