Gra o grzebaniu w instalacji elektrycznej, którą zapewnia nam Take IT Studio! z Katowic (a wydaniem zajmuje się Gaming Factory wraz z Ultimate Games), pewnie przyda się jako trening przed optymalizacją własnego zaplecza z kabli, przełączników i wtyczek.

Zgodnie z odwiecznymi zasadami polskich symulatorów – w Electrician Simulator dostaniemy tryb kariery elektryka, opierający się na realizacji zleceń i naprawie urządzeń elektrycznych. Wersja gry na PC wyruszy na Steam 21 września, w przyszłym roku zobaczymy symulator na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch.

Tradycyjnie dla symulatorów dziedziczymy rodzinny biznes i (jako początkujący, młody elektryk) koncentrujemy się na wykonywaniu zleceń, misji fabularnych, naprawy przedmiotów w warsztacie. Niekiedy będzie trzeba po prostu zreperować gniazdko, innym razem położyć całą instalację elektryczną, albo doprowadzić do stanu używalności sprzęt audio lub kuchenkę.

„Electrician Simulator to coś całkiem nowego w branży gier. Gra nawiązuje bezpośrednio do prawdziwej pracy elektryków, ale oczywiście – z uwagi na to, że jest to jednak gra mająca zapewnić relaks i dobrą zabawę – pewne elementy są uproszczone. Spory nacisk położyliśmy na realistyczne oświetlenie oraz odpowiednie zróżnicowanie rozgrywki. Ciekawe zlecenia, od drobnych napraw po wymianę całej instalacji elektrycznej w obiekcie, przeplatają się tu z pracą przy stole warsztatowym, gdzie przyjdzie nam naprawiać realistycznie odtworzone przedmioty elektryczne.” – Dorian Loewe, COO Take IT Studio!

O dostępności prologu do gry wspominaliśmy w zeszłym roku, a gracze uznali zabawę za wciągającą. Finalna wersja Electrician Simulator to m.in. rozwój warsztatu, większy wybór narzędzi i rozbudowany wachlarz umiejętności. Gra ma nam zapewnić 30 misji fabularnych oraz ponad 50 przedmiotów elektrycznych do naprawy.

„To gra jedyna w swoim rodzaju, która w dosyć realistyczny sposób, chociaż z oczywistymi uproszczeniami, podchodzi do pracy elektryków. Co ważne, najprawdopodobniej w 2023 r. Electrician Simulator trafi również na konsole.” – Rafał Jelonek, COO Ultimate Games S.A.