Elderand ma do zaoferowania dużo walki z różnego rodzaju maszkarami oraz niezwykle klimatyczny świat, który szybko wciąga w rozgrywkę.

Elderand to świat, który został częściowo zainspirowany twórczością H. P. Lovecrafta. Gra zalicza się do gatunku action RPG, położono w niej spory nacisk na fabułę. Twórcy podkreślają, że w tym tytule walka została oparta przede wszystkim na umiejętnościach graczy, a lekkomyślne zachowania będą natychmiast karcone. Podobno każdy będzie mógł tu znaleźć swój własny styl w pojedynkowaniu się, co oczywiście wymaga czasu spędzonego w grze. Wspomniana walka stanowi istotny aspekt rozgrywki, ponieważ nie brakuje tu licznych potyczek z przerażającymi potworami. Co ciekawe, Elderand ma być również swego rodzaju listem miłosnym do serii Castlevania. Gracze będą się zajmować zabijaniem potworów, odnajdywaniem ukrytych przejść, ciekawych artefaktów, a także szukaniem nowych sprzymierzeńców. Pod względem wizualnym zdecydowano się na przyjemną dla oka grafikę 2D złożoną z dużych pikseli.

Data premiery została zaplanowana na 2022 rok. Więcej informacji na temat Elderand znajduje się na oficjalnej stronie Steam.