Wielbicieli klimatów grozy, klaustrofobicznych, okrytych cieniem tajemnic i zakamarków. Po długim okresie oczekiwania Cogwheel Software (jednoosobowe, polskie studio) zaprasza was do zwiedzania opuszczonego ośrodka badawczego i odkrywania sekretów skrywanych pod powierzchnią morza.

W programie atrakcji we wczesnym dostępie (gra będzie odstępna dziś od 19:00) przewidziano upiorne jaskinie i klimat rodem z filmów grozy lat 80. Trafimy do ośrodka badawczego umieszczonego 1,6 km pod powierzchnią morza i weźmiemy udział (samodzielnie lub w kooperacji) w misji zwiadowczej mającej na celu odkrycie losu zaginionych badaczy. W drodze do celu będzie trzeba wykazać się sprytem podczas posługiwania się zróżnicowanymi gadżetami – nauczymy się m.in. operować hakiem (by unikać upadku z dużej wysokości), używać dronów do skanowania systemów jaskiń, obsługiwać ciężkie maszyny podkładać ładunki burzące – wszystko po to, by dostać się do nowych jaskiń i nie dać się… pożreć.

Premiera we wczesnym dostępie następuje po fazie testów beta (które przeprowadzono w grudniu 2021 r. przy udziale ponad 50 000 graczy). Bez wątpienia Hidden Deep to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na Steamie (i po prezentacjach na imprezach dla graczy) – obecnie z niemal 200 tysiącami oczekujących osób (tyle wpisów na liście życzeń graczy odnotowano). W trakcie trwanie wczesnego dostępu dostępna jest opcja kooperacji w formie lokalnego multiplayera oraz Steam remote play, rozgrywka zostanie rozszerzona o tryb co-op prze Internet w późniejszym terminie. Twórca gry obiecuje nam nową zawartość i ulepszenia podczas fazy Early Access. W trybie fabularnym w Hidden Deep przewidziano rozgrywkę na ponad 20 godzin.