Zapowiedź gry fabularnej tworzonej przez zespół Suikodena wyraźnie trafiła na podatny grunt, bo Eiyuden Chronicle już przekroczyło dwa pierwsze progi (500 000 i 750 000 USD) i szybko pnie się się na pułap miliona dolarów, co oznacza wydanie gry zarówno na PC, jak i konsolach.

W zespole Rabbit & Bear Studios, tworzącym nowego JRPG-a jest Yoshitaka Murayama (Suikoden I i II, Alliance Alive), Junko Kawano (Suikoden I i IV, Shadow of Destiny, Time Hollow, Arca Last), Junichi Muramaki (Castlevania: Aria of Sorrow, The Sword of Eteria) i Osamu Komuta (Suikoden Tactics, Suikoden Tierkries, Arca Last). Wśród przewidzianych na zachętę dla graczy gadżetów przewidziano oczywiście wersję fizyczną gry, ścieżkę dźwiękowa, artbooka, opcje nazywania postaci NPC i zwierzątek (kotów i niekotowatych) oraz replikę Blacksmitha – broni głównego bohatera, zaprezentowanej m.in. na zapowiedzi kampanii na Kickstarterze.

Tytułowa setka bohaterów ma faktycznie wystąpić w Eiyuden Chronicle, w grze ma również zostać uwzględniona opcja budowy własnej fortecy i system gildii. Oprawa graficzna budzi skojarzenia z najbardziej nowożytnym z klasycznych JRPG-ów – Octopath Travelerem. Jednak twórcy Suikodena podbijają stawkę i zamiast ośmiu głównych (gotowych do rekrutacji) bohaterów będzie ich setka. Szczegóły w opisie kampanii na Kicstarterze, która potrwa do 28 sierpnia 2020 roku (cyfrowa kopia gry na Kickstarterze kosztuje 38 USD, fizyczna – 57 dolarów). Premiera Eiyuden Chronicle ponad dwa lata później – w październiku 2022. roku. Niecierpliwi fundatorzy uzyskają dostęp do bety.