Moda na miniturowe wersje urządzeń, udające automaty arcade nie ustaje. Tym razem Inin Games przygotowało coś dla fanów gier wywodzących się z Taito – maleńki, fizyczny gadżet do grania nazwany Egret II (opakowany w ekskluzywne pudło z dominującym kolorem niebieskim).

Ciekawostką jest wyposażenie tej maszyny w 40 gier sygnowanych logo Taito oraz obracany (dla naszej wygody, przez gry…) ekran. Wszystko jest miniaturowe, więc nie oczekujcie, że będzie to dokładne odzwierciedlenie wrażeń zapamiętanych z salonów gier arcade.

Egret II mini oferuje rozgrywki m.in. w Bubble Bobble, a programiści Taito rozważają dodanie większej liczby gier w przyszłości, jeśli nadarzy się okazja.

Miniaturowy automat arcade został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o proporcjach 4:3 i rozdzielczości 1024×768 pikseli, z obracanym ekranem, a także arcade stickiem i 6 przyciskami, co dodatkowo można doposażyć w kontroler paddle + trackball, uzupełniający kolekcję o 10 kolejnych tytułów gier na karcie SD. Dla komfortowej zabawy przwidziano wyjście HDMI oraz dwa złącza USB typu A na kontrolery.