O złotej piątce dla Pegasusa słyszało większość z posiadaczy tej dystrybuowanej Polsce podróbki NES-a. Zaglądając na poświęcony scenie C64 serwis CSDb możemy odnaleźć właśnie wypuszczoną, ciekawą kompilację klasycznych gier w nieco odświeżonej formie. Stworzony przez Falborga obraz CRT (format plików zawierający obrazy kartridży) to zestawienie bardzo wczesnych gier, które debiutowały na ekranach C64 w okresie od sierpnia 82 do kwietnia 83.

Wszystkie z gier zawartych w kompilacji: Frogger, Gorf, Jupiter Lander oraz Dig Dug łączy jeden wspólny element – do zabawy potrzebny jest joystick podłączony do pierwszego portu. ten element wraz ze wzrostem popularności C64 szybko odszedł w przeszłość. Każdy posiadacz C64 doskonale zdaje sobie sprawę dlaczego twórcy gier szybko przeskoczyli na drugi z portów.

Wracając jednak do samej kompilacji złotych klasyków. Falborg wykonał świetną pracę, linkując cztery wymienione tytuły razem z odświeżonymi czołówkami (nowe, tematyczne grafiki) oraz dobraną pod dane tytuły muzyką (niekiedy wymagającą nowego SID-a). W sumie pierwsze lata na rynku najpopularniejszego 8-bitowca na świecie musiały być wyjątkowo emocjonujące dla świeżych nabywców C64 – przeniesiony wprost z ekranów automatów do gier Frogger, świetnie zrealizowany Dig Dug, wymagający piekielnej precyzji Jupiter Lander i jeszcze sprawnie zrealizowana strzelanina, Gorf to cztery atuty, które już na starcie nowego domowego komputera musiały mieć duży wpływ na sprzedaż.

Uwaga – obraz CRT może nie działać poprawnie pod VICE – jeśli Froggera nie da się uruchomić – warto wypróbować inny emulator, np. Hoxs 64.