Elektronicy przygotowali oświadczenie dotyczące tragedii i planują specjalny stream.

W obliczu tragedii w Jacksonville Electronic Arts przygotowało oświadczenie, w którym informuje, że przeznaczy milion dolarów na pomoc ofiarom strzelaniny, a 6 września odbędzie się specjalny stream upamiętniający straszne wydarzenia na turnieju Madden na Florydzie. W oświadczeniu z nazwiska wymienia dwóch zabitych uczestników: Taylora Robertsona i Elijah Claytona, podkreślając, że przedstawiciele firmy nie są w stanie zrozumieć nawet wielkiego bólu, jaki odczuwają poszkodowani i ich rodziny. Całe oświadczenie pojawiło się w tweecie poniżej.

Strzelanina na turnieju Madden w Jacksonville wstrząsnęła zarówno społecznością graczy, wzbudzając dyskusje na temat tego, jak chronione powinny być tego typu wydarzenia. Media głównego nurtu podeszły do sprawy bardzo różnie – jedni, jak TVN, ściągnęli bezdennie głupich „specjalistów”, mówiących o tym, że tego typu zdarzenia na wydarzeniach związanych z grami komputerowymi to normalka, inni uznali to za kolejny argument w dyskusji o dostępie do broni w USA. Trudno się dziwić, zważywszy że strona śledząca strzelaniny w Stanach Zjednoczonych nie jest w stanie pomieścić nawet sierpnia na jednej stronie wyników.

W oświadczeniu EA warto docenić jedno – skupianie się na ofiarach i całkowite pominięcie sfrustrowanego idioty, który otworzył ogień. Choć firma nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenie (choć było ono sankcjonowane przez Electronic Arts) dobrze wiedzieć, że w obliczu takiej tragedii czuje się na tyle odpowiedzialna, by zaopiekować się poszkodowanymi.