Cereal Games proponuje nam niezwykłą miksturę akcji i fabuły na Steamie oraz Switchu. W planach są również wersje gry dla Xboxa One oraz PlayStation 4.

Kryminał noir, duże piksele i opowieści o duchach – oto, czym zwraca naszą uwagę Pecaminosa, w której rozwijać się będzie nasza postać, wyposażona w kilka rodzajów broni, umiejętność walk w zwarciu (i stosowania uników), w świecie pełnym sekretów, nagród przyznawanych za usuwanie z rozgrywki wrogów i całkiem pokaźnych bossów.

W płaszczu Johna Souzy, byłego policjanta i aktualnego pijaka spotykamy nieoczekiwanego gościa z przeszłości. To duch Charliego Two Angels, upadłego bossa mafii, który proponuje Souzie misję (nie do odrzucenia) – nasz były policjant ma pomóc dostać się mafiozowi do nieba, poprzez schwytanie byłych współpracowników i uzyskanie tym samym odkupienia. Jak to w kryminałach noir bywa – Souza odstawia na bok butelkę, przywdziewa płaszcz (sprawiedliwości) i rusza zwiedzać szczegółowo odwzorowane miasto wyjęte z lat 40. Wszystko zbudowane z pikseli i ilustrowane jazzowym soundtrackiem. Hazard, walka, zróżnicowana broń i rozwój postaci. Studio Cereal Games przyznaje się do inspiracji czerpanych z The Legend of Zelda: A Ling to the Past oraz kreacjami Orsona Wellesa, co ma swoje odzwierciedlenie w perspektywie, mechanice i celach rozgrywki, zabarwionych dramatyzmem i napięciem typowym dla filmów noir.

Premiera Pecamisosy dziś na Steamie oraz Nintendo Switch.