Wprawdzie gorący okres wyborczy w USA już za nami, ale znamy co najmniej jedno państwo, w którym naród chętnie pobawiłby się w prezydenta. Niemniej nikt nie pogardzi chwilą spędzoną w Gabinecie Owalnym (skąd płynie zmasowany atak fajnych fotek przywódców tego świata, a przynajmniej było tak do czasów pandemii).

Wydany właśnie na Steamie I Am Your President: Prologue to demo prezentujące mechanikę narracyjnego roguelike’a, opowiadające historię poprzedzającą właściwą fabułę. Oczywiście wcielamy się w prezydenta USA, poznając przy okazji losy… poprzednika głównego bohatera.

Bądź strategiem, nie daj się wykopać z wygodnego fotela. Start gry to jednocześnie początek kampanii wyborczej, a nasza rola to (utrzymać się na fotelu) sprowadza się do robienia dobrego wrażenia na konferencjach prasowych i podejmowania ważnych decyzji. Jak donoszą twórcy – I Am Your President została oparta na prawdziwych wydarzeniach, niekiedy przedstawionych w satyryczny sposób.

Polemizowałbym, czy taki pomysł dobrze sprzeda się na polskim rynku. Niemniej wariant lokalny, rozgrywający się w Pałacu Prezydenckim, z galerią barwnych postaci i zabawiony polaczkowością mógłby już chwycić. O ile nie okazałby się gorzką satyrą na nieszczędzącą problemów rzeczywistość….