Serwis Perifactic’s Retro Recipes opublikował właśnie materiał, w którym ujawnia tajniki korespondencji, wewnętrzny serwer firmowy oraz inne ciekawostki odnalezione na dysku A1200 pracującej w latach 90. w studiu Team17.

Ze względu na zawartość nośnika danych, część materiałów podpada pod status NSFW (szczególnie kiepskie żarty z lat 90. i skąpo odziane modelki wyświetlane przez Multiview). Ostrzegaliśmy. Dane zapisane na dysku A1200 pochodzą z komputera, przekazanego Retro Recipies przez Crisa Blytha, grafika pracującego niegdyś w Team17. Opakowana w czarną obudowę, wyposażona w czarną klawiaturę od CDTV i akcelerator 030/40 + 8 MB FAST maszyna, po latach bezużytecznego leżakowania, wstała od pierwszego wciśnięcia przełącznika zasilania.

Oczywiście najdziwniejsze pliki były upchnięte w folderach „Untitled”, zobaczymy również intranetową stronę WWW serwisu Team17, najciekawsza w tym wszystkim jest jednak podróż przez zachowaną na dysku skrzynkę pocztową (tak, w latach 90. pocztę ściągało się na własny dysk, później czytało i odpowiadało na maile), obrazki z Wormsów 2 i X2. Wszystko z komentarzem Crisa Blytha. W sumie to ciekawa lekcja historii i niezły obraz czasów, oglądany przez pryzmat korespondencji mailowej.