Zgodnie z zapowiedziami sprzed pół roku Retro Games Ltd. pochwaliło się pierwszymi zdjęciami swojego klona Commodore 64 nazwanego dla niepoznaki THEC64. Duża wersja THEC64 MINI została wyposażona w pełnowymiarową klawiaturę, gabaryty nowej inkarnacji klasyka sprzed 37 lat trafią na półki sklepowe już na początku grudnia.

Za nowego THEC64 (ze starymi grami) zapłacimy ok. 550 zł, natomiast cały zestaw wyraźnie opracowano z dużą dawką nostalgii, bo nawet kartonowe opakowanie na pierwszy rzut oka zakrawa o plagiat. Świeżo wyprodukowane egzemplarze THEC64 już schodzą z linii produkcyjnych (pracowitych Chińczyków) i zmierzają do domów tych, którzy zdecydowali się na zakup komputera w przedsprzedaży.

Nowy wariant 8-bitowego klasyka da się podłączyć do TV przez HDMI, a zabawka umożliwi emulację dwóch kultowych maszyn: VC-20 i C64. Oprócz zestawu 64 zapisanych w pamięci urządzenia gier będziemy mogli uzupełniać bibliotekę o własne tytuły, zapisane na pendrivie.

Po umiarkowanym sukcesie THEC64 MINI możemy spodziewać się raczej chłodnego przyjęcia wśród wielbicieli maszyn sygnowanych logo Commodore. Ciekawe, czy producent zdecyduje się także na opracowanie wariantu wzorowanego na C64C.