Gra przyjaźniejsza nowicjuszom.

Dość przyjemnie patrzy się na ewolucję karcianki Blizzarda – po ubiegłorocznych zmianach w dodatkach i przygodach, które wprowadziły do gry dużo darmowej zawartości dla pojedynczego gracza, teraz twórcy wzięli się za nieco poważniejsze elementy.

Po pierwsze, Blizzard wprowadza nowe rangi dla świeżaków – siadając do gry z gotową talią nowi gracze zaczną teraz na 50, a nie 25 poziomie i powoli będą wspierali się w górę – co efektywnie oznacza, że zaczynając zabawę dopiero teraz rozegrają oni całkiem sporo partii z innymi nowicjuszami, bez ryzyka, że wpadną od razu pod zniechęcający walec weteranów z lepszymi kartami i większym doświadczeniem.

W ramach powiązanej zmiany modyfikowane są także płatne pakiety wprowadzające – będą one zawierać dziesięć podstawowych paczek kart, wśród których znajdzie się jedna z sześciu smoczych legend z podstawowej wersji gry: AlexstrazaŚmiercioskrzydły, Malygos, Nozdormu, Onyxia lub Ysera. Blizzard da też graczom, którzy już dokonali jednorazowego zakupu tego wprowadzenia możliwość kupienia go ponownie.

Przy okazji twórcy zapowiedzieli też Halloweenowe wydarzenie pod nazwą Zaduszniki, które rozpocznie się w grze 17go października, podczas którego będziemy bić Bezgłowego Jeźdźca i walczyć na arenie dwoma klasami na raz.