W internecie krążyła plotka, że gra Outriders, tworzona przez polskie studio People Can Fly, może trafić do abonentów usługi Xbox Game Pass. W tej chwili wszystko stało się jasne, ponieważ Microsoft wprost potwierdził, że gra faktycznie trafi do Xbox Game Pass w dniu premiery.

Zaczęło się od tego, że oficjalne konto Xbox Game Pass na Twitterze, podzieliło się tajemniczą wiadomością zawierającą email fikcyjnej Melissy McGamepass. Szczególną uwagę ludzi zwróciło znajdujące się tam pytanie, mianowicie „anyone else has noticed a mysterious signal appearing in the distance lately or am I the anomaly in this situation”. W tłumaczeniu – pytanie o to, czy ktoś jeszcze zauważył tajemniczy sygnał z oddali, a może to ja jestem anomalią?

Nie każdy zwróciłby na to uwagę, ale osoby zainteresowane grą Outriders od razu skojarzyły to z jednym z trailerów, w którym padają bardzo podobne stwierdzenia. Słowa takie jak sygnał i anomalia pojawiają się dość często i stanowią istotny element fabuły. Czy fani mieli rację? Tak, ich przeczucie okazało się strzałem w dziesiątkę. Microsoft porzucił pierwotną zabawę w enigmatyczne wiadomości i dał klarowny komunikat. Outriders na pewno będzie dostępne na konsolach oraz urządzeniach z systemem Android, dla osób korzystających z Xbox Cloud Gaming oraz Xbox Game Pass. Co więcej, mówimy tu o dostępności w dniu premiery tytułu (1 kwietnia 2021 r.). Dla jasności, nawet oficjalny komunikat w tej sprawie zawiera zapewnienie, że nie jest to primaaprilisowy żart.

Na koniec trudno oprzeć się okazji do skomentowania poczynań Microsoftu. Widać jak na dłoni, że firma stawia coraz śmielsze kroki zmierzające do spopularyzowania usługi Xbox Game Pass. Niektórzy żartobliwie komentują to w taki sposób, że abonenci są ostatnio rozpieszczani. Jak wiadomo, niedawno dwadzieścia gier Bethesdy trafiło do usługi Xbox Game Pass.