Square Enix ma dobre wieści dla fanów Final Fantasy – pierwsze trzy części (zagrzebane w rozpikselowanej przeszłości) doczekają się remasterów już pod koniec miesiąca, dokładnie 28 lipca 2021 r. W przyszłości doczekamy się również podobnych remasterów Final Fantasy IV-VI.

Serię zremasterowanych Final Fantasy już można zamawiać w przedsprzedaży – jako pojedyncze tytuły na Steamie (Final Fantasy I, Final Fantasy II, Final Fantasy III) oraz kompletny pakiet remastertów obejmujący części I-VI.

Square Enix obiecuje nam nie tylko dziesiątki godzin przygód w klasycznym stylu, ale też ręka Kazuko Sibuyi – który powrócił do swoich pikselartowych dzieł, by je podrasować, ulepszyć i zaktualizować. Oznacza to tyle, że pionier serii poprawia własne piksele, stawiane 35 lat temu (Final Fantasy debiutowało 18.12.1987 r. w Japonii).

Podobnie – rearanżacji podlegają soundtracki do poszczególnych części Final Fantasy, które debiutowały na NES-ach i SNES-ach. Niebawem usłyszymy klasyczne motywy w nowych wersjach. Wszystko pod nadzorem Nobuo Uematsu, czyli autora oryginalnych kompozycji. Nadchodzące remastery pikselartowych JRPG-ów dla nas oznaczają jedno – Final Fantasy III po raz pierwszy w swojej dwuwymiarowej rozciągłości oficjalnie pojawi się poza Japonią. Do tej pory ta część serii doczekała się jedynie wersji 3D na Steamie, DS.-ie i urządzeniach mobilnych.