Wzorowana na klasycznych FPSach produkcja w końcu ma oficjalną datę premiery pełnej wersji.

Ten czerpiący pełnymi garściami z produkcji takich jak Doom, Quake, czy Redneck Rampage tytuł z pewnością kazał na siebie czekać. Pierwszy zwiastun pokazujący rozgrywkę został ujawniony już w 2016 roku, a później przez praktycznie cały 2017 rok gra była opatrzona na Steam znienawidzonym przez graczy napisem „wkrótce” w miejscu daty premiery.

Nawet Valve w końcu straciło cierpliwość i grzecznie, acz stanowczo poprosiło autora, aby się określił. W drodze kompromisu uznano, że tytuł zostanie udostępniony na Steam w ramach wczesnego dostępu i tak też się stało w styczniu bieżącego roku.

Czas mijał, a ja stopniowo traciłem nadzieję, obawiając się że to jedna z tych gier, które weszły do wczesnego dostępu i najprawdopodobniej już tam pozostaną, ale oto po niemal roku oczekiwania w końcu jest zapowiedź! Niniejszym ogłaszam, że pełna wersja Dusk ujrzy światło dzienne 10 grudnia 2018 roku. Data jak data prawda? No niekoniecznie, bowiem dokładnie tego dnia stary, dobry Doom kończy 25 lat. Przypadek? Nie sądzę!