Wydawca Wizards of the Coast oraz deweloper Tuque Games przygotowują Dungeons & Dragons: Dark Alliance, gratkę dla miłośników RPG akcji.

Oficjalna zapowiedź była okazją do podzielenia się pierwszym zwiastunem, na którym nie zabrakło fragmentów rozgrywki. Dungeons & Dragons: Dark Alliance oferuje walkę w czasie rzeczywistym i możliwość zabawy w sieciowej kooperacji do czterech osób. Pod względem fabularnym będzie to historia Drizzta Do’Urdena oraz jego towarzyszy: Catti-brie, Bruenora oraz Wulfgara. Grupa podejmie się walki z imponującymi przeciwnikami, potworami przemierzającymi mroźną tundrę Doliny Lodowego Wichru, w celu odnalezienia Kryształowego Reliktu.

„Dark Alliance to dla nas ważny kamień milowy, pierwsza gra wideo oparta o licencję Dungeons & Dragons, która zostanie wydana bezpośrednio przez Wizards of the Coast. Cieszymy się, że wraz z czerwcową premierą będziemy mogli zaoferować zarówno wieloletnim fanom jak i nowym odbiorcom zupełnie nowy rodzaj doświadczenia w świecie D&D.” – Prezes Wizards of the Coast, Chris Cocks

Do przedsprzedaży trafiają dwie edycje gry, które już mogą być zamawiane przez fanów. Day One Edition ma w pudełku kod na zestaw broni Obserwatora. Steelbook Edition jest natomiast bogatszym wydaniem, które oprócz steelbooka zawiera artbook, ścieżkę dźwiękową do pobrania, zestawy broni obserwatora i licza oraz nadchodzące duże rozszerzenie Echoes of the Blood War. Wszystkie osoby składające przedpremierowe zamówienia na Dungeons & Dragons: Dark Alliance, niezależnie od wybranej edycji, otrzymają zestaw broni białego smoka.

Premiera gry jest przewidziana na 22 czerwca tego roku. Tytuł ma trafić na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC. Wszyscy kupujący Dungeons & Dragons: Dark Alliance na PlayStation 4 mogą liczyć na kod umożliwiający aktualizację do wersji na PlayStation 5. Właściciele konsoli Xbox One lub Xbox Series X/S będą musieli kupić grę tylko raz, a następnie otrzymają ją na obie z tych platform dzięki usłudze Smart Delivery. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Steam projektu.