Gdy do akcji wkracza Imperialny Dom Corrino i legiony Sardaukarów lądują na Diunie, by zaznaczyć swoją dominację, wiadomo że sporo będzie się działo.

Dune: Spice Wars doczekało się kolejnej, być może bardzo wyczekiwanej frakcji konfliktu. Imperial House Corrino dołącza do grona pięciu grywalnych frakcji, co zapewne podgrzeje emocje pustynnych potyczek o przyprawę. Dzisiejsza duża aktualizacja to drugi z czterech ogłoszonych kamieni milowych prowadzących do premiery.

Imperator Padishah, Shaddam IV, sprowadza na Dinę swoje mobilne pałace królewskie. Jako ród Corrino będziemy mogli wywierać wpływ na inne frakcje, manipulując rynkiem CHOAM i Landsraadem. Bądź rzucić do boju bezlitosnych Sardaukarów.

Jako władcy terytorium obejmującego całą galaktykę, imperialni radni mają duże doświadczenie w intrygach. Księżniczka Irulan i Wensicia Corrino, córki Szaddama IV, użyczają Domowi Corrino politycznie bystrych i wnikliwych umysłów. Kapitan Aramsham jest oficerem Sardaukar, biegłym w dowodzeniu najbardziej elitarnymi siłami bojowymi we wszechświecie. Hasimir Fenring, mentat asasynów, jest jednym z najgroźniejszych wojowników imperium i najbliższym przyjacielem Shaddama IV.