Więcej piachu i pustynnych czerwi szykuje dla nas z Legendary Entertainment wraz z Funcomem, którzy są już gotowi, by zbierać zapisy na rozgrywki w wersję beta w tym miejscu www.dunegames.com.

Przez wiele lat czekaliśmy, aż branża gier ponownie dostrzeże potencjał świata Diuny Franka Herberta i doczekaliśmy się. Tym samym w swoim portfolio wydawniczym Funcom będzie miał nie jedną (Dune: Spice Wars studia Shiro Games), a dwie gry osadzone w pokrytym wydmami i czerwiami świecie pełnym przyprawy.

Dune: Awakening zabierze nas do otwartego świata na PC, PlayStation 5 oraz Xboxach Series X i S. Inspiracją dla kolejnej wersji Diuny w świecie gier oprócz powieści Franka Herberta ma być również filmu Denisa Villeneuve’a. Na razie dostaliśmy filmowy zwiastun, który wygląda tak:

Twórcy nowego MMO obiecują nam surowy, pustynny klimat, społeczne interakcje i brutalną walkę o przetrwanie i dominację na Arrakis, pośród tysięcy graczy. W programie pustynnych rozrywek przewidziano eksplorację niezbadanych sektorów, pustynne burze, ucieczki przez pustynnymi czerwiami, budowę schronienia i podróże pojazdami znanymi z sagi Diuna. Będzie też wydobywanie zasobów, rozstawianie kombajnów od przyprawy i walki w naziemnych i podniebnych pojazdach plus polityka i intrygi w Landsraadzie.

„Funcom od 20 lat przesuwa granice w gatunku MMO. To właśnie tam są nasze korzenie. Zbudowaliśmy na tym Conan Exiles, nasz pierwszy duży sukces w przestrzeni survivalowej. Z Dune: Awakening łączymy gatunki survival i MMO, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i ambitnego w uniwersum, które wszyscy tak bardzo uwielbiamy.” – Rui Casais, CEO Funcom

„Dune: Awakening naprawdę obiecuje ożywić świat Diuny w nowy, ekscytujący sposób. Jesteśmy podekscytowani, że tworzymy to z takim partnerem jak Funcom, który jest tak biegły w uchwyceniu bogatych szczegółów i cudów filmowych światów dla społeczności graczy.” – Sam Rappaport, wiceprezes ds. mediów interaktywnych w Legendary Entertainment