Ma się rozumieć w formie fanowskiej konwersji – jak większość ostatnich przeniesionych na C64 hitów. Duck Hunt to jeden z najsłynniejszych celowniczków z NES-a, wykorzystujących do zabawy light gun (zwany po polsku pistoletem świetlnym).

Na tle innych komputerów 8-bitowych C64 wypada nieźle pod kątem gier obsługiwanych (obstrzeliwanych) light gunem – od Army Days, przez Operation Wolf po The Exterminator – miłośnicy strzelanin z pistoletem na kablu mieli w czym wybierać. Jednak zamiast hitu z NES-a, do tej pory posiadacze C64 musieli zadowolić się raczej ułomnym Goose Shoot (nie radzimy tego oglądać z bliska – to przykład źle zrealizowanej gry w PETSCII).

Jeszcze połyskujący blaskiem nowości (premiera 3.12.2022 r.) Duck Hunt dla C64 oferuje niemal wszystko, o czym może pomarzyć łowca wirtualnych kaczek (w rzeczywistym świecie odradzamy strzelanie do kaczek – to piękne i cudownie majestatyczne stworzenia). W grze uwzględniono dwa z trzech trybów rozgrywki znanych z pierwowzoru – Game A i Game B (celowanie do kaczek w zalesionych terenach), brakuje jedynie Game C, czyli strzelania do celów. Gra obsługuje joystick, mysz oraz light guny. Nie sprawdzaliśmy, czy drugi gracz może uciekać kaczką…