Kilka dni temu mój dobry kolega poprosił mnie o przygotowanie zestawu dem, który zostanie zaprezentowany podczas nocnej imprezy 4.03.2018 roku w Drzwiach Zwanych Koniem. To lokal dobrze znany w Katowicach, nie tylko z zaskakująca nazwą, ale i ściągający do swoich wnętrz niezwykłe wydarzenia.

Dość powiedzieć, że w tym roku Drzwi Zwane Koniem staną się w terminie 31.08-02.09.2018 areną zmagań demosceny podczas ostatniej, 10. edycji party Riverwash. To będzie ostatni, darmowy rejs – bo organizatorzy w tym roku zrezygnowali z pobierania opłat za wejściówki.

Wcześniej, 4 marca Drzwi Zwane Koniem również będą szeroko otwarte dla publiczności. Już o 18:00 zagra Grill Attack, czyli jeden z niewielu przedstawicieli mrocznego (okopconego dymem grillowym) nurtu disco polo. O 22:00 zaplanowany jest koncert Leśnika i Jacku: niezwykłego duetu od melodii, fotografii i dynamicznego montażu. Nieco później: przynajmniej dwie godziny dem. Wszystko to za darmo, podczas trwającego w tym samym czasie wielkiego wydarzenia e-sportowego w katowickim Spodku: Intel Extreme Masters. Dodam tylko, że Drzwi Zwane Koniem znajdują się jakieś 15 minut na pieszo od Spodka. A więc, kto ma ochotę zobaczyć coś niezwykłego, albo po prostu odpocząć (lub potańczyć) przy muzyce z dem… nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić.