O kooperacyjnej strzelaninie dla czterech graczy, tworzonej przez studio Stray Bombay, rozgrywanej na pokładzie gigantycznego statku kosmicznego, wspominaliśmy na początku września 2021 r. Teraz będzie okazja zmierzyć się z obcymi gdzieś na skraju kosmosu we wczesnym dostępie.

Anacrusis wygląda jak ukłon w stronę kina sci-fi lat 70. i 80. – lśniąc estetyką dawnych wizji przyszłości. W formie Early Acces możemy już zebrać własny zespół do eksterminacji obcych i wyruszyć w ten nierówny bój na Steamie, bądź obejrzeć Game Preview na Xboxach oraz Game Passie. Uwzględniono cross-play pomiędzy PC a konsolami Xbox. Choć kooperacyjna strzelanina przypomina gry takie jak Left 4 Dead, Back 4 Blood i Second Extinction – to nie zombie, ani dinozaury będą naszym głównym przeciwnikiem. Tym razem nasz zespół zmierzy się na pokładzie tytułowego The Anacrusis z hordami obcych. Żeby nie było tak łatwo – AI gry będzie adaptować się do naszych wspólnych umiejętności, by nieco namieszać w losach ocalonych bohaterów tej przygody –  Nessa, Guion, Liu i Lance. Do zabawy przewidziano zróżnicowaną broń i gadżety – w tym zamrażające granaty, osłony oraz Respawnera – urządzenie, które przywoła z martwych poległych towarzyszy boju.

Każda z potyczek będzie wyglądała zupełnie inaczej – nie tylko za sprawą sztucznej inteligencji gry, która decyduje o miejscach, w których pojawi się broń, przeciwnicy i bossowie, również za sprawa ulepszeń do broni, które zdobędziemy podczas potyczek.