Na PC 9 marca 2022 r. PC debiutuje tycoon, w którym pobawimy się w zaprowadzenie porządku w ekonomii pewnej platformy wiertniczej. Ma być zabawnie, wokselowo i zapewniać nam rozrywkę i strategiczne główkowane na dłużej.

Drill Deal – Oil Tycoon to gra stworzona przez polskie studio A2 Softworks (wcześniej rozpoznawalne przez kooperacyjnego action RPG Gatewalkers). Wydawcami tytułu na PC są Manager Games S.A. oraz Red Dev Studio S.A. Zapowiedziano, że w ciągu kilku kolejnych miesięcy Drill Deal – Oil Tycoon ma trafić również na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz Nintendo Switch.

Drill Deall – Oil Tycon łączy strategię ekonomiczną z elementami symulacji i base building. Gra umożliwi nam budowę i rozwój platformy wiertniczej, wydobywanie surowców oraz zmagania ze zróżnicowanymi problemami i zagrożeniami. Do tego dochodzą: rozwój nowych technologii, zarządzanie pracownikami oraz reakcje na sytuacje kryzysowe. Pierwszą, udostępnioną wersji alfa misję Drill Deal: Borehole zaprezentowano na PC w połowie 2020 r., gra spotkała się z pozytywnym przyjęciem graczy na Steamie. Od tego czasu tytuł został ulepszony i rozbudowany.

„W finalnej wersji Drill Deal – Oil Tycoon przygotowaliśmy łącznie 8 różnych scenariuszy fabularnych z unikalnymi lokacjami, zadaniami i wyzwaniami. Do tego dochodzi tryb sandbox, w którym nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Teraz gra oferuje także dużo nowych zdarzeń – czasem mogą najechać na nas piraci, trzeba będzie zmierzyć się z krakenem, może dojść też do trzęsienia ziemi i wielu innych wydarzeń losowych.” – Andrzej Stroiński, CEO A2 Softworks

„Ten tytuł spodoba się fanom produkcji w rodzaju np. Two Point Hospital, Buoyancy, Factory Town, Prison Architect czy Timberborn. Nasz nowy tycoon zmierza też na konsole. Prace nad tymi wersjami są już mocno zaawansowane.” – Tomasz Sobiecki, CEO Manager Games S.A.