Świat został opanowany przez potężne Plagi Snów. Zaawansowana cywilizacja odeszła w niepamięć, a jedynymi ocalałymi są małe koczownicze plemiona. Odnalezienie tajnego projektu starożytnej ludności daje nadzieję na lepszą przyszłość. Projekt ten zakładał zbudowanie latającej aglomeracji Nomad Cities.

Nadchodzący city builder, tworzony przez Suncrash Studio, wprowadzi graczy do mrocznego, postapokaliptycznego uniwersum. W budowanej przez nas metropolii podstawą przetrwania będzie odpowiedzialne zaspokajanie potrzeb populacji. Wyczerpanie się żywności lub zasobów może być równie niebezpieczne, jak spotkanie złowieszczej Plagi Snów w posępnej dziczy. Zajmiemy się projektowaniem zautomatyzowanych linii produkcyjnych, udoskonalaniem miasta, ulepszaniem infrastruktury i eksplorowaniem tajemniczego świata. Aby zdobyć cenny arsenał bojowy i pożyteczne złoża surowców wyeliminujemy gniazda wymagających wrogów. W ten sposób zbudujemy mocarną fortecę nie do przebicia lub dobrze prosperującą megafabrykę. Gdy skończą nam się zapasy będziemy zmuszeni wzbić się w powietrze i odlecieć w poszukiwaniu lepszego miejsca.

Data premiery Dream Engines: Nomad Cities została zaplanowana na 2021 rok we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).