Na rynku możemy zaobserwować utrzymujące się zainteresowanie strzelankami, które przypominają tytuły sprzed 20-30 lat.. Dread Templar to doskonały przykład takiego… boomer shootera.

Wydawca 1C Entertainment oraz studio T19 Games przygotowują gratkę dla fanów retro FPS-ów. Zapowiedziany tytuł o nazwie Dread Templar dostarczy graczom szybkiej rozgrywki w oprawie graficznej wystylizowanej na klasykę z lat dziewięćdziesiątych. Jak łatwo się domyślić, fabuła nie będzie przesadnie oryginalna ani złożona, ponieważ jest zaledwie skromnym dodatkiem do zabawy. Wszystko sprowadza się do tego, że tytułowy Dread Templar wkracza do piekła w poszukiwaniu zemsty. Sama rozgrywka będzie oparta na dynamicznej walce z przeciwnikami, ale nie zabraknie prostych łamigłówek i sekretnych miejsc. W radosnej eksterminacji demonów wspomoże nas standardowa broń palna, broń biała, a także nadprzyrodzone uzbrojenie, pochodzące prosto z piekła. Dread Templar umożliwi nam również podejmowanie decyzji o rozwoju postaci, która może mieć różne umiejętności, bardziej lub mniej przydatne w określonych stylach rozgrywki.

Gra będzie dostępna w Early Access na Steam jeszcze w 2021 roku, natomiast premiera jest przewidziana na 2022 rok. Na razie wiemy, że Dread Templar trafi wyłącznie na komputery osobiste.